Dieta na potencję – jakie produkty warto spożywać?

Powszechne przyczyny zaburzeń erekcji u mężczyzn

Istnieje wiele przyczyn wywołujących problemy ze wzwodem u mężczyzn m. in. brak aktywności fizycznej, stres, napięcie, szybkie tempo życia, nieprawidłowe żywienie. Ostatnim zagadnieniem zajmiemy się dzisiaj, gdyż dieta może odgrywać kluczową rolę podczas walki z impotencją.

Dieta na potencję – w co powinna obfitować?

Warto w diecie na potencję uwzględnić takie składniki jak:

  • Cynk

Dieta uboga w cynk może przyczyniać się do obniżonego libido u mężczyzn. Wraz ze wzrostem cynku w organizmie, podnosi się poziom testosteronu. Badania przeprowadzone na grupie mężczyzn ze zdiagnozowaną impotencją wykazały, że wzrost libido wystąpił tylko u osobników płci męskiej, którzy mieli niedobór tego pierwiastka chemicznego.

Jednak nie zawsze konieczna jest syntetyczna suplementacja, znacznie bardziej korzystne może okazać się włączenie do diety produktów z wysoką zawartością cynku: ostrygi, orzechy, pestki, owoce morze, organiczne morskie ryby, produkty pełnoziarniste.

  • NNKT, czyli niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe

Posiadają właściwości przeciwzapalne oraz regulują gospodarkę hormonalną. Do NNKT zaliczamy kwasy tłuszczowe omega-3, omega-6 oraz omega-9. Jednak należy mieć na uwadze zachowanie odpowiedniej proporcji omega-3 do omega-6 wynoszącej maksymalnie 1:5.

Produkty, który zawierają odpowiednie proporcje NNKT: ryby, owoce morze, orzechy włoskie, siemię lniane, nasiona chia.

  • Selen

Selen jest silnym przeciwutleniaczem oraz wiąże i usuwa metale ciężkie z organizmu, dlatego warto włączyć go do diety na potencję. Co więcej, ponad połowa selenu w organizmie mieści się właśnie w jądrach!

Oto produkty, w których znajdują się spore dawki selenu: podroby, tłuste ryby, skorupiaki, nasiona roślin strączkowych, grzyby.

  • Witamina D

Witamina słońca jest odpowiedzialna za prawidłowy poziom testosteronu we krwi.

Bardzo dobrze wchłania się witamina D z promieni słonecznych UV. Jednak położenie geograficzne Polski uniemożliwia czerpanie korzyści z tej cudownej witaminy w ciągu całego roku, dlatego warto urozmaicić dietę o takie produkty jak: jaja, łosoś, śledź, makrela.

Jeśli jednak dojdzie do niedoboru witaminy D, warto zdecydować się nasuplementację, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Dieta na potencję – podsumowanie

Odpowiednio zbilansowana dieta bogata w produkty pochodzenia naturalnego może w krótkim czasie przywrócić radość z seksu oraz wpłynąć korzystnie na poziom energii w ciągu dnia i witalność. Jeśli jednak mimo stosowania zdrowej diety nie widać efektów, warto skorzystać z suplementacji pod okiem doświadczonego dietetyka.

Więcej informacji na https://www.aptekakamagra.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *